The Hours - Hodiny

Dokonalej film. CSFD. Buď ho nepochopíte a bude se vám zdát totálně o ničem. Nebo ho pochopíte a naprosto vás vtáhne. Zažral se do mě j...Dokonalej film.
CSFD.
Buď ho nepochopíte a bude se vám zdát totálně o ničem. Nebo ho pochopíte a naprosto vás vtáhne.
Zažral se do mě jako červ do šťavnatý třešně.

Virginie je v depresi, protože trpí v malém městečku naprosto odříznutá od rušeného živta Londýna, po kterém se jí stýská. Má plné zuby všech možných lékařů, co jí akorát říkají, co má a co nemá dělat. Já vím, že na tom nebyla psychicky dobře prakticky od narození, ale tohle je hlavní pointa ve filmu.
Laura je těhotná žena s malým synem a manželem. Už od začátku filmu se dá snadno poznat, v jak hluboké depresi se topí. Je nespokojená se svým stereotypním životem, zjevně nikdy takhle žít nechtěla. Chce se zabít, ale zároveň ví, že nemůže opustit své děti a manžela (Je přesvědčená, že kvůli útrapám, co prožil ve válce, si zaslouží žít tak, jak chce, a tak jeho štěstí vyzdvihává na to svoje.).
Clarissa žije se svou přítelkyní a stará se o svého homosexuálního přítele, co umírá na AIDS. Právě jemu věnuje veškerou svou energii a čas, možná i právě proto, že se sama nedokáže vyrovnat se sebou a se svým životem...

1 komentářů

  1. Hodiny! Nevím jaká definice by se pro tento film hodila. Asi neskutečně silná smršť myšlenek zachycená do jednoho filmu (fakt nevím,,,). Opravdu neuvěřitelně silný příběh a ta hudba! Já z ní úplně šílel (víš co jak pomalu graduje, celkově je perfektní a naprosto zapadá do příběhu). Naprosto precizně natočený snímek, který prostě "vezme člověka za srdce" :). Meryl Streep, to je fakt geniální herečka,,,

    OdpovědětVymazat